Sosyal medya ajansı – Sosyal medya uzmanı ne iş yapar?

0
299
sosyal-medya-ajansi-sosyal-medya-uzmani
sosyal-medya-ajansi-sosyal-medya-uzmani

Sosyal medya uzmanı kavramı her geçen gün daha da popüler hale geliyor ve sosyal medya ajansı adı verilen şirketler ortaya çıkıyor.

Sosyal medya uzmanı kimdir? Sosyal medya uzmanı kısıtlı veri ve argümanla kurum veya markanıza sosyal platformlarda en yüksek fayda ve algı kazandırmaya çalışan kişidir.

Sosyal medya uzmanı sosyal mecrada yaşayan, kendine özgü bilgi ve donanıma sahip, sosyal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten kimselerdir.

Dijital dünyada kurum veya markaların doğru konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir.

Sosyal medya uzmanı oluşturacağı stratejiler ile ilk önce markanızın doğru konumlanmasını sağlar. Daha sonra ise edinilen bu konumun korunması ve yükseltilmesi için çaba gösterir.

Doğru bir sosyal medya uzmanı ile kurum veya marka olarak hedef ve beklentilerinizi belirlemek ve doğru bir dille aktarmak adına yeterli bir bütçe ayırıp, hedef kitleye yönelik stratejik çalışmalar yapmak.

Sosyal medyaya ayrılan reklam bütçeleri diğer reklam verilen platformlara (televizyon, radyon vb.) göre daha düşüktür. Buna karşın elde edilen sonuçlar gayet olumlu ve göz ardı edilemeyecek kadar fazladır.

Sizde zaman kaybetmeden bu dünyada yerinizi almaya çalışıp, kurumunuzu veya markanızı bu işin uzmanlarına emanet edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here